باد و گردوخاك و احتمال تنش دمایی؛

هواشناسی اصفهان 2 اخطار سطح زرد صادر کرد

هواشناسی اصفهان 2 اخطار سطح زرد صادر کرد به گزارش نت واش، اداره کل هواشناسی استان اصفهان در رابطه با باد و گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و افت دما طی هفت روز پیش رو ۲ اخطار سطح زرد صادر کرد.به گزارش نت واش به نقل از مهر، اخطار سطح زرد رنگ زمانی صادر می شود که رخداد پدیده ای جوی امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی ایجاد نماید. اخطار زرد رنگ برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد، داشته باشند؛ همینطور از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی بیندیشند.
بر همین اساس اداره کل هواشناسی استان اصفهان روز دوشنبه ۲۹ خرداد ماه با صدور ۲ اطلاعیه نسبت به وزش باد و خیزش گردوخاک و کاهش دما اخطار داد. برپایه اطلاعیه نخست، از پس از ظهر امروز دوشنبه وزش باد به نسبت شدید و وقوع توفان لحظه ای در بیشتر نقاط استان پیشبینی شده که منجر به خیزش گردوخاک، کاهش شعاع دید و کیفیت هوا خواهد شد.
اداره کل هواشناسی استان اصفهان در این اطلاعیه ضمن اشاره به این که پدیده باد و گردوخاک تا روز شنبه سوم تیرماه در سطح استان ادامه خواهد داشت، افزوده است که این پدیده طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه مناطقی چون اصفهان، خوانسار، میمه، نائین، زواره، مهاباد، انارک، زرین شهر، کبوتر آباد، دولت آباد، چادگان، مبارکه، دهاقان، نجف آباد، دهق، اردستان، مورچه خورت، شهرضا، بادرود، سمیرم و گلپایگان را در برمی گیرد.
وزش باد و گردوخاک طی روز پنجشنبه در مناطقی چون ورزنه، مورچه خورت، میمه و دهاقان پیشبینی شده است و روز جمعه هفته جاری در شهر اصفهان خوانسار، میمه، انارک، دولت آباد، دهاقان، دهق، مورچه خورت، گلپایگان، ورزنه، خوروبیابانک و چوپانان تداوم دارد و روز شنبه سوم تیر در ورزنه، مورچه خورت، خوروبیابانک و چوپانان را در برمی گیرد.
بر اساس اطلاعیه اداره کل هواشناسی استان اصفهان، کاهش دید افقی و کیفیت هوا، صدمه به سازه های موقت و شکستن درختان فرسوده وکهنسال و نهال ها طی هفت روز پیش رو دور از انتظار نیست.
اداره کل هواشناسی استان اصفهان در این اطلاعیه سفارش کرده است که شهروندان بخصوص گروههای صدمه پذیر جامعه مانند سالمندان، افراد دارای بیماری های تنفسی و قلبی، زنان آبستن و کودکان از فعالیت در فضای باز اجتناب کنند. همینطور بر استفاده از بادگیر و قیم در باغات، حفاظت از صنایع حساس به گردوخاک، عدم توقف و پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره تاکید گردیده است.
اداره کل هواشناسی استان اصفهان در اطلاعیه دوم هم نسبت به کاهش سه تا پنج درجه ای کمینه دما و احتمال تنش دمایی محصولات کشاورزی از شامگاه امروز دوشنبه تا پس از ظهر چهارشنبه ۳۱ خرداد اخطار داده و افزوده است که این شرایط مناطق کوهستانی واقع در خوانسار، بویین و میاندشت، چادگان و فریدونشهر را درگیر خواهد نمود و احتمال صدمه به صنعت و محصولات کشاورزی و باغات و گلخانه ها وجود دارد. ازاین رو بر تنظیم دمای گلخانه ها، باغات و مزارع کشاورزی جهت پیشگیری از خسارات ناشی از تنش دمایی یا سرمازدگی تاکید گردیده است.


منبع:

1402/03/30
11:31:56
5.0 / 5
300
تگهای خبر: آب , خودرو , دولت , سفر
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است