سرپرست سازمان توسعه تجارت خبر داد

ترخیص ۴۰۰۰ دستگاه خودرو وارداتی

ترخیص ۴۰۰۰ دستگاه خودرو وارداتی نت واش: سرپرست سازمان توسعه تجارت از ترخیص ۴۰۰۰ دستگاه از خودرو های ثبت سفارش شده وارداتی آگاهی داد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، ضیغمی در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: بخش مهمی از این خودرو ها از خانواده چانگان است. باتوجه به دشواری ایجاد برخی هماهنگی ها میان دستگاه های مختلف و نهایی شدن ابلاغیه های گمرکی، قدری پروسه ترخیص طولانی شد اما با رسیدن به یک هماهنگی مناسب، پیش بینی می نماییم که از این پس سرعت واردات خودرو به کشور افزایش پیدا کند.
وی با اعلان اینکه تا حالا 17 شرکت توانسته اند پروسه ثبت سفارش خودرو را نهایی کنند، توضیح داد: طبق براوردهای صورت گرفته، به زودی خودرو زوتی نیز وارد گمرکات کشور شده و ترخیص خواهد شد و همین طور تعدادی هیوندای النترا نیز در مراحل پایانی ترخیص قرار دارند.
بگفته سرپرست سازمان توسعه تجارت، این خودرو ها بنا نیست ارز نیمایی دریافت نمایند و نیاز آنها بوسیله ارز حاصل از صادرات تامین می شود که این پروسه به سود صادرکننده و واردکننده خواهد بود. تا حالا برخی از این شرکتها پروسه تامین ارز خودرا نهایی کرده اند و دیگر شرکتها نیز پیگیر نهایی شدن آن هستند. وزارت صمت به سهم خود تلاش نموده هماهنگی های لازم را برای سرعت گرفتن این پروسه نهایی کند.
ضیغمی درباره ی پلاک گذاری خودرو های وارداتی نیز این طور اظهار داشت که بعد از نهایی شدن قیمت این خودرو ها از طرف سازمان حمایت و شورای رقابت، خودرو های وارداتی ترخیص شده و در زمان تحویل مشکلی برای پلاک گذاری نخواهند داشت.
وی درباره ی دیگر خودروهایی که به بازار ایران وارد خواهند شد نیز تشریح کرد: با توجه به این که پروسه مذاکره و پیگیری شرکتها ادامه دارد، اساسا لیست خودرو های وارداتی نیز تغییر خواهدنمود اما تا حالا دو شرکت توانسته اند برای واردات تویوتا مدارک خودرا ارایه کنند. از طرف دیگر ۵۰۰۰ دستگاه نیسان نیز ثبت سفارش شده است. مدل هایی از ماشین های کره ای مانند هیوندای نیز به بازار وارد خواهد شد و همین طور پیگیری شرکتها برای واردات خودرو های اروپایی نیز ادامه دارد.
بگفته ضیغمی، وزارت صمت در این پروسه خود واردکننده یا مجری واردات خودرو نیست اما تلاش نموده که با هماهنگی میان دستگاه های مختلف و تسهیل در تغییر قوانین لازم، شرایط را برای سرعت گرفتن واردات خودرو فراهم آورد و این امیدواری وجود دارد که بعد از تحویل خودرو ها در گام اول، واردات خودرو در فازهای جدید نیز به مرحله اجرا برسد.

منبع:

1402/03/22
08:04:53
5.0 / 5
337
تگهای خبر: بازار , خودرو , دستگاه , صادرات
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است