ریزش شدید قیمت خودرو در بازار طی دو هفته بهمراه جدول

ریزش شدید قیمت خودرو در بازار طی دو هفته بهمراه جدول نت واش: به گزارش نت واش، بررسی بازار خودرو طی دو هفته اخیر (از دوم خرداد تا هفدهم خردادماه) حکایت از ریزش قیمت انواع محصولات خودرویی در کشور دارد؛ بگونه ای که در محصولات پرتیراژ دو خودروساز بزرگ در محصولات ایران خودرو کاهش 23 تا 115 میلیون تومانی قیمتها و در محصولات سایپا افت 9 تا 50 میلیون تومانی بهای خودرو ها دیده می شود.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، بررسی آخرین نرخها در بازار روز گذشته (چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه) و مقایسه آن با روزهای ابتدایی ماه (دوم خرداد ماه) نشان میدهد که بازار با کاهش شدید نرخها روبرو شده است.
این ریزش قیمت در تمامی محصولات خودرویی شامل داخلی، مونتاژی و وارداتی دیده می شود و بازار افت قیمت قابل توجهی را تجربه کرده است.
این در حالیست که طبق پیگیری ها از بازار و نمایشگاه داران مشخص شد که معامله ای در بازار صورت نمی گیرد و بازار در رکود کامل است؛ در حقیقت در این بازار که ریزشی طی می شود، فروشنده بسیار است اما خریداری تمایل نشان نمی دهد؛ از یک سو دارنده خودرو برای جلوگیری از زیان بیشتر تمایل به فروش دارد و از طرف دیگر خریدار نیز منتظر کاهش بیشتر قیمت هاست.
به طور جزئی تر می توان اظهار داشت که در پرتیراژهای دو خودروساز بزرگ که از آن می توان با عنوان پرتقاضا هم یاد کرد، نیز کاهش شدید نرخها طی دو هفته اخیر مشهود و محسوس است.
در محصولات گروه صنعتی ایران خودرو، حداقل کاهش قیمت ۲۳ میلیون تومان و حداکثر ۱۱۵ میلیون تومان برآورد شده است؛ اما میانگین خودرو ها در بازه ۳۰ میلیون تومان افت بها داشته اند؛ به طور مثال محصولاتی نظیر ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما یا ۲۰۶ تیپ ۲ یا دناپلاس، به ترتیب ۲۳، ۲۸ و ۲۹ میلیون تومان افت بها داشته اند.
همین طور محصولاتی همچون ۲۰۷ پانوراما ۵۰ میلیون تومان، پارس TU۵ حدود ۶۰ میلیون تومان یا ۲۰۷ اتوماتیک MC تقریباً ۷۰ میلیون کاهش قیمت را تجربه کرده اند؛ اما بیشترین کاهش قیمت را تارا اتوماتیک قریب به ۹۰ میلیون تومان و هایما S۷ توربوپلاس اتوماتیک ۱۱۵ میلیون تومان به خود اختصاص داده اند.
در محصولات گروه خودروسازی سایپا اما شیب کاهش نرخها ملایم تر است و ریزش ۹ تا نهایت ۵۰ میلیون تومانی دیده می شود. محصولاتی همچون سایپا ۱۵۱ حدود ۹ میلیون تومان و تیباها ۱۰ میلیون تومان ارزان شده است اما اکثرا محصولات میانگین ۱۷-۱۸ میلیون تومان کاهش قیمت داشته اند اما بیشترین کاهش را شاهین معادل ۳۲ میلیون تومان و کوییک پلاس اتوماتیک معادل ۵۰ میلیون تومان ثبت کرده اند.
قیمت محصولات پرتیراژ دو خودروساز بزرگ در ابتدای ماه جاری (سه شنبه دوم خرداد ماه)، روز گذشته (چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه) و میزان کاشه طی این ۱۵ روز به شرح زیر است:


گفتنی ست که برخلاف آن چه قرار شد بمنظور ساماندهی بازار خودرو تا اطلاع ثانوی از درج قیمت خودرو ها شامل صفر و کارکرده، خوددداری شود و مرجع رسمی اعلام نرخها اتحادیه نمایشگاه و فروشندگان اتومبیل تهران (با توجه به هماهنگی های به عمل آمده با اتحادیه مذکور) باشد، اما آخرین فهرست قیمت ارائه شده توسط اتحادیه مختص دوم خرداد ماه است و بعد از آن فهرست قیمتی توسط اتحادیه در سایت این اتحادیه (www.uead.ir) ارائه نشده است. نرخها روز گذشته نیز از نمایشگاه داران سطح شهر گرفتن شده است.
یادآوری می شود که به دستور سازمان حمایت، تا اطلاع ثانوی و بمنظور ساماندهی بازار خودرو مقرر می باشد از اعلام و درج قیمت فروش نقدی خودرو های صفر کیلومتر تولید داخل در سایت های فروش جلوگیری شود و قیمت های معاملاتی از سقف آخرین قیمت بارگذاری شده در سایت اتحادیه صنف دارندگان نمایشگاه و فروشندگان اتومبیل تهران تجاوز نکند.1402/03/18
15:30:52
5.0 / 5
317
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است