انتقاد نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس از شرایط بازار خودرو

انتقاد نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس از شرایط بازار خودرو به گزارش نت واش، نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در انتقاد از شرایط بازار خودرو در کشور اظهار داشت: وضعیت خودرو در کشور نگران کننده است، ازاین رو تولید در کشور باید افزایش یابد، چونکه این مدل عرضه در بورس مغایر قانون است و باید متوقف شود و خودرو های کم مصرف در اولویت واردات و تولید قرار گیرد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا علی جدی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز سه شنبه (۴ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی بیان نمود: امام فرمودند اگر سپاه نبود کشور هم نبود، می خواهم بگویم اگر سپاه و سردار سلیمانی ها نبودند هم اکنون اروپا و کشورهای عربی و حاشیه خلیج فارس هم نبودند و آن سگ هاری که آمریکا و رژیم جعلی اسرائیل به نام داعش در منطقه رها کرده بودند، هم اکنون در خیابان های پاریس، لندن، برلین، آنکارا، ریاض، ابوظبی، دوحه، بغداد و بیروت قدم می زد و این نشان از نمک نشناسی پارلمان اروپا است که سپاه بعنوان منجی منطقه را در فهرست تروریست ها قرار می دهد. امیدوارم در ادامه حماقت خویش را جبران کنند و سرعقل بیایند و حداقل منافع مردم شان را بفهمند مگر این که منافع مردم شان را فدای وابستگی به آمریکا و اسرائیل کنند.
نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در ادامه در تذکری وزیر نفت اظهار داشت: افت فشار گاز طی سه هفته قبل تعطیلی مدارس، کارخانجات و برخی اصناف و مراکز عمومی در خراسان شمالی را به دنبال داشته و زندگی عادی مردم را مختل کرده است؛ بنابراین خواهشمندم دستور بدهید سیکل ترکیبی گاز خویش را از محل گاز مایع با انتقال خط از مشهد به سیکل ترکیبی شیروان انجام دهید تا ۵۰ درصد گاز مصرفی استان که برای نیروگاه سیکل ترکیبی است جبران و مشکل کمتر شود. همینطور در مورد انتقال سوخت مایع که معمولاً با نفتکش صورت می گیرد، لازم است خطی از مسیر خط تهران به مشهد که از مسیر سبزوار می گذرد، انشعابی به مرکز استان خراسان شمالی داشته باشد.
وی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: در حوزه دام سبک و سنگین چه دستاوردی داشته اید؟ غیر از این بوده که دامداری را در کشور زمین زدید! کار به جایی رسید که دامداران دام مولد را به کشتارگاه بردند و به پایین ترین قیمت ارائه کردند و حالا باردیگر کشور را نیازمند گوشت وارداتی کردید، آیا نفوذ غیر از این است؟ بررسی کنید در این وزارت خانه از کجا مشورت می گیرید که شما را به ترکستان و دامداری را به یغما می برد. گوشت قرمز را جزء کالاهای اساسی بیاورید و مشمول کالابرگ الکترونیکی کنید؛ چونکه کاهش مصرف گوشت قرمز سلامتی مردم را به خطر می اندازد.
جدی در ادامه خطاب به رئیس جمهور، وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی اظهار داشت: وام جمعیت، ازدواج و مسکن در استان ها به درستی پیگیری و پرداخت نمی شود و مردم در سختی هستند. وام سرمایه ثابت در گردش صنایع هم به کندی انجام می گیرد و کشور را مختل کرده است و نامه معاون اول که از منابع درآمدی بانکها در استان تکلیف کرده که تسهیلات پرداخت گردد هم مشکل ایجاد خواهد نمود و مسائل به سختی دنبال خواهد شد.
نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی وزیر صنعت، معدن و تجارت را هم مورد خطاب قرار داد و متذکر شد: وضعیت خودرو در کشور نگران کننده است، تولید در کشور باید افزایش یابد و واردات خودرو صورت گیرد، واردات خودرو های دست دوم، سبک و سنگین در تیراژ بالا باید در دستور کار آینده دولت قرار گیرد. این مدل عرضه در بورس مغایر قانون است و باید متوقف شود و خودرو های کم مصرف برقی و هیبریدی در اولویت واردات و تولید قرار گیرد.
وی خطاب به وزیر کشور بیان نمود: ادامه این وضعیت در تهران و کلانشهرها در مورد آلودگی هوا پذیرفتنی نیست و تدبیری کنید، مجلس آماده همکاری است و چاره ای را دنبال کنید.
جدی ضمن یادآوری نام گذاری سال بعنوان دانش بنیان و اشتغال آفرین خطاب به وزیر اقتصاد اظهار نمود: در سال تولید دانش بینان و اشتغال آفرین در سطح کشور حتی یک مورد اساسی تسهیلات تکلیفی برای ایجاد صنایع دانش بنیان پرداخت نشده است، تدبیر کنید. وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی؛ برنامه روشنی برای کنترل قیمت ارز ندارید، چرا باید صادرکنندگان باید مواد اولیه را در داخل با قیمت دلار ۴۵ هزار تومان تأمین کنند، اما ارز را به قیمت ۲۸ هزار و ۵۰۰ به دولت تحویل دهند.
او در آخر خطاب به وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: در وزارت خانه شما پرورش که وجود ندارد آموزش را هم به هر علتی تعطیل می کنند، بنابراین خواهشمندم از حقوق دانش آموزان دفاع کنید چون که تعطیلی به صلاح نیست.1401/11/04
15:09:17
5.0 / 5
150
تگهای خبر: آلودگی , بازار , برق , تولید
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است