رشد 24 درصدی صادرات از گمرکات خوزستان

رشد 24 درصدی صادرات از گمرکات خوزستان به گزارش نت واش، خوزستان ناظر گمرکات خوزستان از رشد ۲۴ درصدی صادرات از گمرکات استان به لحاظ ارزشی در ۶ ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل اطلاع داد و اظهار داشت: در شش ماهه نخست سال جاری ارزش صادرات انجام شده از گمرکات خوزستان بیشتر از ۳ میلیارد و ۹۰۱ میلیون دلار بوده است.بهروز قره بیگی در گفتگو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت صادرات از گمرکات خوزستان اظهار نمود: از آغاز سال جاری تا آخر شهریورماه ۸ میلیون و ۷۸۰ هزار تن کالای غیرنفتی به ارزش سه میلیارد و ۹۰۱ میلیون دلار از گمرکات خوزستان صادر گردیده است.

وی ضمن اشاره به رشد صادرات از گمرکات خوزستان از نظر وزنی و ارزشی، اضافه کرد: صادرات کالا از گمرکات استان از نظر ارزشی ۲۴ درصد و از لحاظ وزنی ۱۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

ناظر گمرکات خوزستان ضمن اشاره به مقاصد صادرات کالای غیر نفتی اظهار داشت: کشورهای چین، عراق، آلمان، امارات متحده عربی، هندوستان، ترکیه و کشورهای جنوب شرق آسیا را مهم ترین مقاصد کالاهای صادراتی ایران از گمرکات خوزستان هستند.

قره بیگی افزود: محصولات کشاورزی و غذایی، تره بار، آبزیان پرورشی، وسایل مکانیکی و فرآورده های پتروشیمی مهم ترین اقلام صادراتی هستند که به مقاصد موردنظر صادر می شوند.

وی ضمن اشاره به آمار واردات کالا از گمرکات خوزستان به داخل کشور اظهار داشت: در نیمه نخست سال جاری ۸ میلیون و ۸۲۱ هزار تن کالا به ارزش ۵ میلیارد و ۲۵۸ میلیون دلار از راه گمرکات خوزستان وارد کشور شده است که میزان واردات کالا به کشور از راه گمرکات خوزستان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۱۲درصد کاهش و از نظر ارزشی ۴ درصد رشد داشته است.

ناظر گمرکات خوزستان افزود: کالاهای اساسی شامل گندم، برنج، شکر، روغن خام خوراکی، کنجاله سویا، مواد اولیه و وسایل مکانیکی و الکترونیکی مهم ترین اقلام وارداتی به کشور هستند.

منبع:

1401/07/06
12:46:26
5.0 / 5
195
تگهای خبر: آب , صادرات , كشاورزی , گمرك
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است