دود عراقی آسمان خوزستان را فرا گرفت

دود عراقی آسمان خوزستان را فرا گرفت نت واش: امروز بامداد مردم خوزستان بازهم با بوی نامطبوع دود ناشی از حریق بخش عراقی تالاب هورالعظیم بامداد خودرا شروع کردند.به گزارش نت واش به نقل از مهر، قصه آتش گرفتن نیزارهای تالاب هورالعظیم که امسال زیر بار خشکسالی کمر خم کرده است دیگر برای مردم خوزستان تکراری شده است و هر چند مدت یک دفعه دود ناشی از آن شهرهای خوزستان را فرا می گیرد.
این حریق عمدتا در بخش عراقی تالاب بین المللی هورالعظیم صورت می گیرد تالابی که دو سوم مساحت آن در عراق است و خشکسالی در آن بخش هم بسیار زیاد گزارش شده است.
صبح امروز باز هم همان قصه تکرار شد و بوی تند دود حریق و هاله دود ناشی از آن شهرهای خوزستان به ویژه شهرهای اطراف تالاب مثل دشت آزادگان، هویزه، حمیدیه و اهواز را فراگرفت و نفس کشیدن را برای آنها که مشکلات تنفسی دارند سخت و تنگ کرد.
فرماندار هویزه که در مجاورت تالاب واقع شده است نیز درباب این شرایط می گوید: دود ناشی از حریق در نیزارهای بخش عراقی تالاب هورالعظیم تعدادی از شهرهای استان خوزستان را تحت تأثیر قرار داده است.
خشکسالی هورالعظیم امسال تشدید شده است و تا حق آبه تالاب تامین نشود این حریق ادامه دارد موضوعی که مورد تأیید ایاد مطوری هم قرار دارد: «بخش عراقی تالاب هورالعظیم گرفتار خشکی کامل شده است و به همین علت بخش عراقی این تالاب گرفتار حریق شده است».
ظاهراً این حریق ها برای عراق از درجه اهمیت کمتری برخوردارست و همیشه با بی توجهی عراق مواجه می شود به شکلی که فرماندار هویزه می گوید: باتوجه به رایزنی های صورت گرفته، منتظر مجوز پرواز بالگرد آبپاش از طرف کشور عراق برای خاموش کردن آتش در نیزارهای منطقه عراقی هورالعظیم هستیم.
مطوری عنوان می کند: خشکی تالاب علت وقوع حریق است؛ شرایط نیزارهای تالاب نیز به شکلی است که گاز متان تولید می کند و نیزارها بر اثر گرما مشتعل و گرفتار حریق می شوند. با توجه به این که ۹۰ درصد بخش عراقی عرصه تالاب هورالعظیم کاملاً خشک شده است.

1401/06/29
12:01:26
5.0 / 5
214
تگهای خبر: آب , پرواز , تولید , خشكسالی
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است