طلا روی دلار را کم کرد!

طلا روی دلار را کم کرد! نت واش: به گزارش نت واش، قیمت طلا امروز جمعه ثابت ماند و به چهارمین افزایش هفتگی متوالی خود رسید چونکه ضعف گسترده تر دلار با فشار ناشی از افزایش بازدهی خزانه داری و چشم انداز افزایش نرخ بهره آمریکا مقابله نمود.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۱۱ و ۵۲ دقیقه بامداد به وقت شرقی با ۳.۵ درصد افزایش به ۱۷۹۳ دلار و ۵۰ سنت رسید و این هفته نزدیک به یک درصد افزایش داشته است. قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا هم با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۷۹۴ دلار و ۵۰ سنت رسید.
ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزی در DailyFX می گوید: اساسا طلا در اینجا با عوامل متضادی مواجه می باشد. از یک طرف، دلار آمریکا ضعیف تر استاما طرف دیگر معادله البته افزایش بازده است. دلار برای سومین کاهش هفتگی خود در چهار هفته گذشته تعیین شد که سبب کاهش قیمت طلا برای سایر دارندگان ارز شد.
داده های روز پنجشنبه نشان داد که قیمت های تولیدکننده ایالات متحده در ماه جولای به صورت غیرمنتظره ای کاهش پیدا کرد. این یک روز بعد از انتشار اخباری در خصوص تغییر قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه جولای به علت کاهش قیمت بنزین منتشر گردید.
مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد بازار در اینباره می گوید: در حالیکه داده های تورم ایالات متحده هم اکنون پشت سر ما قرار دارد، حدودا مانند آرامش بعد از طوفان است و این سبب شده است که بعد از یک دوره نوسانات چند روز پیش، محدوده های ارزها و کالاها محدود شود.
مری دالی، رئیس بانک فدرال رزرو سانفرانسیسکو اظهار داشت که در حالیکه افزایش نیم درصدی نرخ بهره در ماه سپتامبر معقول است اما احتمال افزایش بیشتر برای مبارزه با تورم بسیار بالا وجود دارد.
قراردادهای آتی صندوق های فدرال رزرو حالا با احتمال ۶۱.۵ درصد افزایش ۵۰ واحدی در ماه سپتامبر و ۳۸.۵ درصد احتمال افزایش ۷۵ واحدی قیمت گذاری می کنند.
طلا نسبت به افزایش نرخ های بهره ایالات متحده بسیار حساس است چونکه این امر هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را زیاد می کند. با افزایش هزینه فرصت بر طلا، بازدهی ۱۰ ساله خزانه داری ایالات متحده نزدیک به بالاترین حد خود در سه هفته گذشته بود.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهایهر اونس نقره با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۰.۳۴ دلار رسید، پلاتین ۰.۱ درصد کاهش پیدا کرد و به ۹۵۴ دلار و ۷۴ سنت رسید و پالادیوم با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۲۷۱ دلار و ۹۵ سنت رسید.
منبع:

1401/05/21
15:13:22
5.0 / 5
557
تگهای خبر: بازار , تولید
این پست نت واش را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است