ردپای جنگ اوکراین در اقتصادهای اروپایی

ردپای جنگ اوکراین در اقتصادهای اروپایی نت واش: برآوردهای اولیه نشان داد که تولید ناخالص داخلی اسپانیا در سه ماهه دوم سال ۱.۱ درصد رشد کرد که بسیار بالاتر از انتظارات بازار ۰.۴ درصد بود و این رقم از ۰.۲ درصد در سه ماه گذشته افزایش پیدا کرده است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، تحلیل گران شرکت کننده در نظرسنجی رویترز انتظار داشتند که تولید ناخالص داخلی ۰.۴ درصد در سه ماهه سوم رشد کند و این در مقایسه با نظرسنجی رویترز که ۵.۵ درصد بود، تولید سالانه ۶.۳ درصد افزوده شد.
افزایش تقاضای خارجی کاهش تقاضای داخلی را جبران می کند و خدمات که حدود نیمی از تولید ناخالص داخلی کشور را می سازند، به لطف بهبود گردشگری بعد از همه گیری و با برداشته شدن همه محدودیت ها در رویدادهای عمومی، سریع تر از صنعت و ساخت وساز گسترش یافتند.
دولت اسپانیا پیشبینی رشد اقتصادی خود برای سال ۲۰۲۲ را روز سه شنبه ضمن اشاره به فصل گردشگری قوی، ۴.۳ درصد حفظ کرد اما هدف رشد برای سال ۲۰۲۳ را به ۲.۷ درصد کم کرد چونکه احیانا جنگ در اوکراین همچنان بر اقتصادهای اروپایی تاثیر می گذارد.
با این وجود، صندوق بین المللی پول، پیشبینی تولید ناخالص داخلی اسپانیا را برای سال ۲۰۲۲ به ۴ درصد کاهش داده است.
اقتصاد اسپانیا ۰.۲ درصد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ رشد کرده بود که نسبت به نرخ رشد ۲.۲ درصدی در سه ماه آخر سال ۲۰۲۱ کاسته شده بود.
منبع:

1401/05/08
13:12:01
5.0 / 5
202
تگهای خبر: بازار , تولید , خدمات , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است