پیش بینی کاهش درآمد سالانه برای هوندا

پیش بینی کاهش درآمد سالانه برای هوندا نت واش: هوندا نسبت به افزایش هزینه ها هشدار می دهد و سود سالانه ضعیف تر را پیش بینی می کند.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، هوندا موتور ژاپن روز جمعه کاهش ۷ درصدی درآمد سالانه را بجای افزایش مورد انتظار پیش بینی نمود و هشدار داد که کمبود طولانی تراشه و افزایش هزینه های مواد خام به سود، لطمه می رساند.
خودروسازان جهانی مانند هوندا تولید خودرا به سبب کمبود شدید نیمه هادی ها کاهش داده اند و الان با آنچه که خودروساز بزرگ تویوتا موتور آنرا افزایش بی سابقه در هزینه ها می نامد، مواجهند برای اینکه محدودیت های کووید-۱۹ چین، کارخانه ها را تعطیل کرده و جنگ در اوکراین زنجیره تامین را بیشتر تحت فشار قرار داده است.
یاسوهیده میزونو، مدیر ارشد اجرائی اظهار داشت: «در حال حاضر امیدواریم که با بهره گیری از قطعات موجود در انبار، کسب وکار را در راه بهبودی در ماه ژوئن قرار دهیم.» میزونو اظهار داشت که این شرکت شنیده است که وضعیت قرنطینه در شانگهای رو به بهبود است و زنجیره تامین و لجستیک در این کشور تا حدود ۸۰ درصد بهبود یافته است.
هوندا دومین خودروساز بزرگ ژاپن از نظر فروش، سود عملیاتی را برای سال مالی جاری که از آوریل شروع شد به ۸۱۰ میلیارد ین (۶.۲۹ میلیارد دلار) پیش بینی نمود. مفسرین طبق گزارش Refinitiv، انتظار داشتند که رشد ۶.۳ درصدی به ۹۲۶.۳ میلیارد برسد.
انتظار می رود امسال ۴.۲ میلیون دستگاه خودرو در سراسر جهان بفروشد که ۳.۱ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است. تویوتا روز چهارشنبه ۲۰ درصد کاهش سود امسال را پیش بینی نمود، در صورتیکه نیسان موتور اعلام نمود انتظار دارد سود آن ثابت باشد.
این شرکت در اطلاعیه ای اعلام نمود که در سال مالی منتهی به مارس ۲۰۲۳، عدم اطمینان در عرضه و تولید و افزایش بیشتردر هزینه ها را انتظار دارد. این شرکت اظهار داشت که انتظار می رود اثرات کمبود تراشه و شیوع مجدد کووید- ۱۹همچنان باقی بماند. این شرکت اظهار داشت که انتظار دارد حدود ۳۰۰ میلیارد ین هزینه برای پوشش افزایش هزینه های مواد، نیروی کار و لجستیک امسال داشته باشد که حدودا ۱۱ درصد افزایش نسبت به سال قبل را نشان میدهد.
هوندا، اعلام نمود که تولید دو کارخانه داخلی خودرا تا اختتام ماه مه حدود یک پنجم کم می کند. سهام هوندا که در بحبوحه رشد ۲.۶ درصدی در بازار روز جمعه ۲.۲ درصد افزایش پیدا کرد، تا کنون امسال یک درصد افزایش داشته است.
منبع:

1401/02/24
13:52:37
5.0 / 5
229
تگهای خبر: بازار , تولید , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است