مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی :

نظام یارانه ای دیر یا زود باید اصلاح می شد

نظام یارانه ای دیر یا زود باید اصلاح می شد به گزارش نت واش مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور با اشاره به اینکه اصلاح نظام یارانه کشور دیر یا زود باید اتفاق می افتاد، اظهار داشت: باید تولید به اندازه نیاز بازار کنترل شود تا شاهد برهم خوردن تناسب بین عرضه و تقاضا و قیمت تمام شده و فروش نباشیم.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، حبیب اسدالله نژاد با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های اصلی دولت در یکی دو سال قبل انحراف ارز ترجیحی تخصیص داده شده و نرسیدن آن به دهک های هدف جامعه بوده است، اظهار داشت: اصلاح نظام یارانه ای کشور مساله قابل پیشبینی ای بود و دولت باید دیر یا زود این کار را انجام می داد. با اینکه تبعات آن بطور قطع هم بر بازار تولید و هم بر بازار مصرف و حتی فشارهای آن بر دولت بر کسی پوشیده نیست.
وی افزود: بطور قطع باید بگونه ای برنامه ریزی شود که بازار تولید و مرغدار پایدار و تولید استمرار داشته باشد، اشتغال حفظ و سطح معیشت مردم هم در نظر گرفته شود. همینطور مرغ هم سر سفره های مردم باقی بماند و مردم بتوانند همچنان از این محصول غذایی با ارزش و ارزانقیمت استفاده کنند.
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور افزود: باید تولید به اندازه نیاز بازار کنترل شود تا شاهد بر هم خوردن تناسب بین عرضه و تقاضا و به تبع آن قیمت تمام شده با قیمت فروش نباشیم.
وی خاطرنشان کرد: تأمین سرمایه در گردش مورد نیاز واحدهای مرغداری با شرایط آسان و نرخ سود پایین یکی از موارد دیگری است که باید برای جبران سرمایه در گردش مورد نیاز با عنایت به افزایش قیمت مولفه های تولید مورد توجه قرار بگیرد.
اسدالله نژاد در ادامه اظهار داشت: یکی از بزرگ ترین اقدامات دولت در ۲۰ سال گذشته طراحی و ایجاد سامانه بازارگاه بود که سبب شد دست حلقه های واسطه و سودجو از نهاده های دامی کوتاه شود و ضمن ایجاد شفافیت، مرغدار هم بتواند مستقیم از وارد کننده محصول خویش را خریداری کند. اصرار ما حفظ این سامانه و عرضه نهاده های دامی از راه این سامانه است.
به قول وی قیمت گذاری هایی که احیانا در بعضی از مقاطع مقرر است اتفاق بیفتد باید بر مبنای دریافت نظرات کارشناسی تشکل ها و حقیقت های موجود باشد. همینطور شرکت پشتیبانی امور دام باید آمادگی لازم را داشته باشد تا هر آنچه که مرغ مازاد در سطح کشور وجود دارد، جمع آوری کند. چونکه ماندن مرغ در واحدهای مرغداری پس از یک سن مشخص هم ضریب تبدیل را افزایش خواهد داد و هم شاخص تولید را می کاهد.
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۱ دولت باید در ردیف بودجه خود حتما مشوق های صادراتی را در نظر بگیرد، اضافه کرد: تصمیمات جزیره ای باید حذف شود و همینطور نباید شاهد محدودیت در ورود و خروج مرغ زنده از استان ها حتی به صورت محدود باشیم.
وی خطاب به تولیدگنندگان اظهار داشت: شرایطی که با آن مواجه هستیم بالاخره باید اتفاق می افتاد. باید تولید را مدیریت و تلاش نماییم در ضریب تبدیل، بهبود تولید، افزایش شاخص تولید و مدیریت فارم خودمان نهایت دقت را داشته تا بهره وری بیشتری از تولید داشته باشیم. البته یکی از طریق های افزایش بهره وری تولید مرغ سایز است.
به قول وی باید مرغ را با وزن پایین تر وارد بازار نماییم که خوشبختانه دولت وعده خرید مرغ مازاد واحدهای تولیدی را با نرخ مصوب و عرضه تسهیلات با نرخ سود پایین و شرایط آسان داده است.
او در آخر خطاب به مردم اظهار داشت: تولید کننده ها هم از جنس مردم هستند. شرایط مردم را درک می کنند. نهایت تلاشمان را خواهیم کرد که با حداقل سود محصول مورد نیاز مردم را تأمین نماییم مردم هیچ نگرانی از بابت تأمین مرغ نداشته باشند، چونکه تولیدکنندگان مرغ را باکیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب تأمین خواهند کرد.
منبع:

1401/02/23
13:12:17
5.0 / 5
204
تگهای خبر: بازار , بودجه , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است