ایران آماده نقش آفرینی در جام جهانی قطر

ایران آماده نقش آفرینی در جام جهانی قطر چند هفته بعد از سفر رئیس جمهوری به قطر و مذاکراتی که وزیر صمت برای توسعه روابط دو جانبه انجام داد، مذاکرات دو طرف برای توسعه روابط تجاری و صنعتی ادامه دارد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، در جدید ترین دور از مذاکرات، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با مدیرکل همکاریهای بین المللی وزارت صنایع و بازرگانی قطر دیدار و گفتگو کرد.
در دیدار علیرضا پیمان پاک با شیخ احمد آهن از اعضای هیات همراه امیر قطر به تهران، تفاهمات سفر وزیر صمت به دوحه در جریان دیدار رئیس جمهور اسلامی ایران از دوحه پیگیری و همینطور محورهای همکاریهای بازرگانی و صنعتی بین ج. ا. ایران و قطر در جریان هشتمین اجلاس کمیسیون اقتصادی دو کشور که مقرر است اواسط خرداد ماه ۱۴۰۱ در دوحه برگزار شود، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
همینطور در این دیدار هماهنگی های لازم در مورد برگزاری نشست مشترک تجاری ج. ا. ایران و قطر همزمان با کمیسیون مذکور در دوحه با حضور هیات های تجاری از بخش خصوصی دو کشور به عمل آمد.
با عنایت به برگزاری جام جهانی فوتبال در قطر، صحبت از استفاده از امکانات ایران برای میزبانی بخشی از تماشاگران هم بخش دیگری از پیگیری های دو طرف را تشکیل می دهد.
اولین کارگروه جام جهانی قطر در اتاق ایران با حضور رئیس اتاق مشترک ایران و قطر، معاونت بین الملل اتاق ایران و نمایندگان دفتر معاون اول ریاست جمهوری، نمایندگان وزارت خانه های مرتبط، کمیسیون گردشگری و کسب وکارهای وابسته و کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق ایران و اعضای اتاق مشترک ایران و قطر برگزار شد.
در ابتدای این نشست عنوان شد که برگزاری جام جهانی در قطر، فرصت مناسبی همکاری در زمینه های گردشگری، خدمات کشور فراهم نموده و می تواند فرصت های خوبی اقتصادی در اختیار ایران قرار دهد.
در ادامه این نشست عنوان شد که طبق ابلاغیه از دفتر معاون اول ریاست جمهوری، تمام مسیولیت های برنامه اقتصادی و تجاری جام جهانی قطر به عهده اتاق مشترک ایران و قطر است.
نماینده دفتر ریاست جمهوری درخواست نمود که گزارش هایی درباره پیشبرد برنامه ها و همینطور بررسی معضلات و مشکلات بخش خصوصی عرضه شود.
همینطور با عنایت به اهمیت مبحث تولید، اتاق مشترک ایران و قطر از نماینده بخش دولتی خواست کرد که تسهیلات و توجه به بخش تولیدی برای ارتقای سطح استاندارد خطوط تولید با سطح انتظار بازار هدف در اولویت قرار گیرد.
در ادامه حاضران در نشست پیشنهاداتی درباره مبحث جام جهانی برای بهره برداری هرچه تمام تر از این رویداد جهانی عرضه کردند.
در این نشست نماینده نهاد ریاست جمهوری اعلام نمود که بخش خصوصی و اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران موارد مورد نظر خویش را از راه نماینده اتاق مشترک ایران و قطر به نهاد ریاست جمهوری منتقل کنند.
در این جلسه گزارش عملکرد اتاق مشترک ایران و قطر، در ارتباط با جام جهانی قطر عرضه شد.
قرار شد خردادماه بزرگ ترین هیات تجاری بزرگ ایرانی به قطر اعزام و همزمان با برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و قطر، همایش تجاری مشترک بازرگانان دو کشور در قطر برگزار گردد.
منبع:

1401/02/22
23:09:49
5.0 / 5
183
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است