گلدان ها را با کارت های هوشمند تغذیه کنید

گلدان ها را با کارت های هوشمند تغذیه کنید به گزارش نت واش به تازگی محققان کشور کارت های هوشمند زیستی را معرفی کردند که با رهاسازی آرام، عناصر لازم را به گیاهان می دهد.


داود قاراخانی، مدیر عامل یک شرکت فناوری مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در گفتگو با ایسنا، با بیان این که کارت های هوشمند تغذیه کننده خاک بر پایه فناوری زیستی ساخته شده است، اظهار داشت: این کارت ها حاوی عناصر مورد نیاز گیاه است و برای کلیه گیاهان آپارتمانی و گل های زینتی قابل استفاده می باشد، ضمن آنکه محصولی دوستدار محیط زیست (Eco friendly) است.
وی با اشاره به اینکه این کارت ها در سه نوع "فیت پک"، "پاور پک" و "اکتیو پک" ساخته شده اند، اظهار نمود: از این کارت های هوشمند میتوان برای رشد رویشی گیاه، برگ زایی، ریشه زایی، ساقه دهی و تقویت گیاهان و برای همه اندام گیاهان بهره برد.
قاراخانی با تکیه بر این که این محصول در سامانه ارزیابی فناوری ایران (سافا) موفق به دریافت گرید ۸ از ۹ شده است، افزود: این کارت ها در داخل خاک قرار داده می شود و زمانی که به گلدان ها آب داده می شود و آب با آنها برخورد می کند، این کارت ها به صورت آهسته رهش، عناصر خویش را به خاک رهاسازی می کنند. هر بسته ۷ عدد این محصول برای تغذیه دو گلدان برای یک سال کفایت می کند.
مجری طرح با اشاره به اینکه اگر احتیاج به تعویض خاک گلدان نباشد، قرار دادن یک کارت در خاک گلدان، کل بافت خاک را از نظر میزان مواد مغذی مورد نیاز گیاه تنظیم خواهد نمود.
مدیر عامل این شرکت فناور در پاسخ به این سؤال که آیا میتوان از این کارت ها به صورت همزمان برای برگ دهی و گلدهی استفاده کرد، با اشاره به اینکه این امکان وجود دارد، توضیح داد: برای یکسری از گیاهان نمی توان ازت زیاد استفاده کرد، ازاین رو این کارت ها به صورتی طراحی شده که لازم است به صورت تخصصی از آن بهره برد.
قاراخانی ضمن اشاره به مزایای استفاده از این کارت ها در گلدان های آپارتمانی، اظهار داشت: این کارت های هوشمند تغذیه کننده خاک، به منظور زندگی مدرن امروزی مناسب می باشد، بگونه ای که در خانه هایی که حیوانات خانگی دارند و یا فرزندان کوچک دارند و با محدودیت هایی برای مصرف کودهای شیمیایی برای گلدان ها مواجهند، می توانند از این کارت ها بهره ببرند.
به نقل از ایشان، این شرکت دانش بنیان هم اکنون نمایندگی فروش در استانهای تهران، مازندران، گیلان، گلستان، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی دارد و درحال برنامه ریزی برای صادرات این محصول "های تک" است.1400/10/24
12:18:53
5.0 / 5
278
تگهای خبر: آب , صادرات , فروش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است