شاخص هوای اصفهان در ۱۱ منطقه قرمز و نارنجی است

شاخص هوای اصفهان در ۱۱ منطقه قرمز و نارنجی است به گزارش نت واش کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر بامداد امروز در ۱۱ منطقه بر مدار قرمز و نارنجی است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش فعال در میدان احمدآباد با شاخص ۱۶۳، خیابان پروین با شاخص ۱۶۱ و میدان انقلاب با شاخص ۱۵۴ ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) و در خیابان استانداری با شاخص ۱۰۳، باهنر با شاخص ۱۰۶، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۳۱، فرشادی با شاخص ۱۰۷، رودکی با شاخص ۱۰۲، رهنان با شاخص ۱۱۲، فیض با شاخص ۱۱۱ و کاوه با شاخص ۱۴۶ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) است.
او با اشاره به اینکه ایستگاه های خیابان جی، باغ غدیر، دانشگاه از مدار خارج است، اضافه کرد: شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان میرزا طاهر با میانگین ۸۵ و ورزشگاه میثاق با میانگین ۹۷ وضعیت قابل قبول را نشان داده است.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: امروز هوای شهر سجزی با شاخص ۱۱۲ ناسالم برای گروه های حساس و شاهین شهر با شاخص ۱۰۰ و مبارکه با شاخص ۶۹ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به جهت استقرار جوی آرام و پایدار در سطح استان، غلظت آلاینده های جوی بخصوص در مناطق مرکزی و صنعتی همچون کلانشهر اصفهان افزایش پیدا کرده است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرآفرین است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/07/02
12:15:49
5.0 / 5
195
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است